pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 31 lipca 2021
  • 14 września 2021
  • wyświetleń: 2641

Jacek Piekiełko napisał książkę o rosyjskim seryjnym mordercy

Nowa książka Jacka Piekiełki, mieszkańca Pszczyny, ukaże się 15 września. "Doberman" to powieść oparta na faktach - na historii rosyjskiego seryjnego mordercy nazywanego potworem z Nowokuźniecka.

Jacek Piekiełko
Jacek Piekiełko · fot. Jacek Piekiełko / Facebook


"Ta historia wydarzyła się naprawdę! 1996 rok. Rosja. W rzece Aba zostaje znaleziony kawałek dziecięcej czaszki. Po intensywnych przeszukiwaniach terenów wokół rzeki, śledczy odnajdują rozczłonkowane ciała dziewczynek i chłopców w wieku od 9 do 14 lat. Na mieszkańców Nowokuźniecka pada blady strach. W mieście pojawiają się pogłoski o wyjątkowo brutalnym, seryjnym mordercy. Jak się okazuje to nie koniec wstrząsających, makabrycznych zbrodni...

doberman, Jacek Piekiełko
Okładka książki


Poznaj historię chłopca, który mógłby być twoim kolegą. Mężczyzny, z którym chętnie napiłbyś się wódki i ponarzekał na otaczający cię świat. Człowieka, który przeżył wielką miłość. Poznaj historię najbardziej przerażającego mordercy współczesnej Rosji. Potwór z Nowokuźniecka, Syberyjski Rozpruwacz, maniak, chałupnik, bestia — to wszystkie przydomki seryjnego mordercy, o którym Rosja chciałaby zapomnieć. Czy masz odwagę, by zobaczyć jak wygląda najgłębsza otchłań zła?" - czytamy w opisie wydawnictwa.

Jacek Piekiełko to z urodzenia bielszczanin, ale pod kilku lat mieszka w Pszczynie. Jak kiedyś przyznał, nasze miasto to świetne miejsce do szukania nowych pomysłów literackich i planowania powieści.

Jest absolwentem polonistyki Uniwersytetu Śląskiego. Na papierze debiutował opowiadaniem "Czarny lęk pada" w antologii "Dziedzictwo Manitou". Publikował w czasopismach internetowych, antologiach oraz w OkoLicy Strachu, kwartalniku Relacje-Interpretacje i tygodniku Kronika Beskidzka. Laureat ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015. Wydał powieści: "Ciemne siły", "Biały Słoń" i "Wymazani" oraz w "W złej wierze".

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.